تبريز

رئيس اتحاديه آجيل و خشكبار تبريز در گفت و گو با nutsnews.ir  گفت : در هفته ي جديد بازار روند رو به رشدي داشته است و اميد است هرچه به سمت پايان سال پيش مي رويم رضايت بخش تر شود .

سيد احمد با حجب محمدي در ادامه افزود : فعلا افزايش قيمت نداريم و قيمت ها تثبيت شده است ، و از طرفي كمبود آجيل در تبريز نداريم و اگر مردم آرامش فكري از لحاظ نوسان قيمت داشته باشند ميزان خريد رضايت بخشي خواهند داشت .

محمدي در ادامه گفت : با توجه به اينكه تبريز يكي از قطب هاي آجيل و خشكبار كشور مي باشد ، محصولش داراي كيفيت بسيار بالايي مي باشد .

رئيس اتحاديه آجيل  و خشكبار تبريز در انتها از مردم خواست از واحدهاي صنفي مجاز نسبت به خريد اقدام نمايند ، زيرا در صورت خريد از واحدهاي غير مجاز ، شايد در ظاهر هزينه ي كمتري بپردازند ، اما باتوجه به عدم رعايت موارد بهداشتي ، جنس با كيفيت پايين تري را خريداري مي نمايند .

 

ممقان قطب نخودچي ايران

   

جواد اژدری ممقانی در گفتگو با nutsnews.ir گفت:ممقان بعنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده نخودچی آجیلی در کشور است .که یکی از شش قلم اصلی آجیل شب عید می باشد و از لحاظ قیمت ، نخودچی جزو ارزانترین اقلام آجیل بوده است . با نگاهی به شرایط اقتصادی و کاهش قیمتی که در سال داشتی این محصول شاهد آن بود به نوعی تولیدکننده گان این محصول، با توجه به سال گذشته قیمتها و ضرر و زیان ناشی از آن چندان رغبتی به فرآوری نخود ندارند

رئیس اتحادیه آجیل و نخودپزی ممقانبا در  نظر گرفتن وضعیت تولید و عرضه و افزایش تقاضای شب عید این محصول پیش بینی میشود قیمت نخودچی در این ایام با افزایش 15-20 درصدی و یا حتی بیشتر مواجه شود .

زنجان

 

ثبات قیمت آجیل و خشکبار در استان زنجان

رئیس بنکداران آجیل و خشکبار استان زنجان گفت: در آستانه عید نوروز قیمت آجیل و خشکبار افزایش پیدا نمی‌کند و از ثبات برخوردار است.

خبرگزاری فارس: ثبات قیمت آجیل و خشکبار در استان زنجان
 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت آجیل و خشکبار نیز ثابت بوده و روال خوبی دارد، تصریح کرد: در صورت ثبات نرخ ارز، قیمت این اقلام نیز همچنان ثابت خواهد بود و هیچ نوسانی ندارد.

رئیس بنکداران آجیل و خشکبار استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر متاسفانه نسبت به سال‌های گذشته قدرت خرید مردم پایین آمده است، اضافه کرد: در مجموع آمار دقیقی از میزان فروش آجیل و میزان عرضه به مردم نمی‌توان ارائه کرد.

انتصار با اشاره به اینکه معمولا افرادی که در نمایشگاه بهاره غرفه دارند، سعی می‌کنند که انتظارات مردم را برآورده سازند، بیان داشت: معمولا قشرهای با درآمد متوسط از نمایشگاه‌های بهاره خرید می‌کنند و باید کیفیت محصولات همواره مورد توجه باشد.

این مسئول گفت: در حال حاضر بر کیفیت اقلام ارائه شده در نمایشگاه‌های بهاره بسیار تاکید شده است.

وی با بیان اینکه مجمع امور صنفی استان زنجان نیز در زمینه کیفیت محصولات نظارت و بازرسی دارد، یادآور شد: طی سال گذشته نمایشگاه بهاره بسیار خوب بوده و کالاهای ارائه شده در این نمایشگاه از کیفیت بهتری برخوردار بودند.

رئیس بنکداران آجیل و خشکبار استان زنجان با بیان اینکه واحد نظارت و بازرسی مجمع امور صنفی استان و معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان همکاری بسیار خوبی با اتحادیه آجیل و خشکبار دارند، ادامه داد: ناظران اتحادیه نیز در این راستا فعال هستند.

انتصار با تاکید بر اینکه بهترین بازرس خود مشتری است و مشتری کیفیت جنس را به خوبی می‌سنجد، گفت: مشتری‌مداری نیز یکی از مهم‌ترین اصول کار ما محسوب می‌شود.

*عدم افزایش قیمت آجیل و خشکبار

این مسئول با بیان اینکه همواره جلسات مختلفی با واحد نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مجمع امور صنفی برگزار می‌کنیم، افزود: هیچ گونه افزایش قیمتی در بخش آجیل و خشکبار رخ نخواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حدود 200 نفر از آجیل و خشکبار فروشان عضو اتحادیه آجیل و خشکبار هستند، اضافه کرد: حدود 45 نفر از فعالان این عرصه نیز جواز کسب دارند.