مصاحبه با جلیل تواضع، پیشکسوت موفق در صنعت آجیل و خشکبار ایران

خوشرویی، صداقت، خلوص و حسن اعتماد مهم ترین چیزهایی است که هر فردی در اولین برخورد با حاج آقا تواضع احساس می کند. جلیل تواضع، از پیشکسوتان صنعت آجیل و خشکبار در ایران است که اکنون نام و آوازه ایرانی را با «خشکبار تواضع اصل» در سراسر دنیا به شهرت رسانده است. کلمه به کلمه حرف هایش دنیایی از تجربه است که می توان از او آموخت و آموخت. او که مهم ترین عامل موفقیتش را همسر و خانواده اش می داند در گفتگو با خبرنگار سایت ناتس نیوز (پایگاه خبری ـ تحلیلی صنعت خشکبار ایران) با خضوع و تواضعی ساده و صمیمی از تجربیاتش صحبت می کند. ادامه مطلب ... 

رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار شایعه احتکار آجیل را تکذیب کرد

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آجیل و خشکبار ضمن تکذیب شایعات احتکار آجیل و خشکبار اظهار داشت: در صنف آجیل و خشکباربه دلیل کهنه شدن آجیل، احتکاری صورت نمی گیرد، زیرا مصرف آجیلهای فاسد منجر به بروز مسمومیت و بیماری می شوند و با توجه به قیمت بالای آجیل احتکارآن نیاز به نقدینگی زیادی داشته که از

 عهده هرکسی برنمی آید.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد ارزانی ممقانی با اشاره به افزایش عرضه و تقاضای آجیل در روزهای پایانی سال تصریح کرد: بهترین زمان خرید آجیل شب عید تا 15 اسفندماه می باشد و به شهروندان توصیه می شود تا خریدهای خود را به روزهای پایانی سال واگذار ننمایند، زیرا پس از این زمان آجیل های عرضه شده در سطح شهر علاوه بر افزایش قیمت ، به علت عدم وجود زمان مورد نیاز برای فرآوری، آجیل با کیفیت مطلوب در اختیار مشتریان قرار نمی گیرد.

رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار ایجاد شهرک آجیل و خشکبار را یکی از مهمترین دستاوردهای اتحادیه در سال 93 اعلام نموده و درادامه افزود: برای ایجاد این شهرک توافقات اولیه با شهرداری صورت گرفته که با راه اندازی این شهرک مشکلات افزایش قیمت، بسته بندی، گرانفروشی ، عدم کیفیت و سایر معضلات موجود دراین صنف حل شده و به ویژه صادرات آجیل رونق گرفته و معضلات مروبوط به صادرات آن حل خواهد شد.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار: از این پنج کشور گردو به ایران قاچاق می‌شود

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار: از این پنج کشور گردو به ایران قاچاق می‌شود / ارزانی ممقانی در گفتگو با «نسیم» اظهار داشت: تولید داخلی گردو در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل افت بیشتری داشته/ گردوهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند، فرآوری شده و به ترکیه صادر می‌شوند.

 
علیرضا ارزانی ممقانی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفتگو با «نسیم» در رابطه با قاچاق گردو به داخل کشور گفت: چند سالی است که وضعیت تولید گردوی داخلی وضعیت مناسبی نیست، اما سال گذشته صدمات بیشتری را در بحث گردو متحمل شدیم، در حال حاضر هم تولید داخلی‌مان وضع خوبی ندارد، از طرفی این محصول به مقدار زیاد به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

وی تأکید کرد: گردو از کشورهایی مانند آمریکا، شیلی، قرقیزستان، اوکراین و افغانستان به صورت قاچاق وارد ایران می‌شود، حتی مقداری از آمار صادراتی گردوی ما نیز از گردوهایی است که به صورت قاچاق وارد کشور شده، فرآوری شده و به کشورهایی مانند ترکیه صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: سال گذشته سرمازدگی باعث شد تا تولید فندوق ما زیر 20 درصد باشد و 80 درصد محصولات دچار سرمازدگی شدند، گردو و برگه زردآلو نیز دچار همین مشکل شد.

وی یکی از علت‌های مهم آسیب دیدگی در تولیدات محصولاتی مانند گردو و فندوق داخلی را سنتی بودن کشاورزی دانست و گفت: متأسفانه حمایت نکردن دولت از کشاورزان و همچنین مکانیزه نبودن کشاورزی باعث شده تا تولید ما در سال‌هایی که سرمازدگی ایجاد می‌شود با مشکلات زیادی مواجه شود.البته کشاورزان نیز در این زمینه همکاری لازم را با جهاد کشاورزی ندارند. بنابراین تحول در زمینه تولید محصولات داخلی نیاز به تغییر در شیوه‌های کشاورزی دارد.