پایانه صادراتی پسته در شهرستان زرندیه احداث می‌شود

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: پایانه صادراتی پسته در شهرستان زرندیه احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، عزیز فیلی ظهر امروز در حاشیه کارگروه امور زیربنایی استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری این جلسه اظهار داشت: در سومین جلسه کارگروه امور زیربنایی استان مرکزی 12 دستور کار شامل اجرای طرح های صنعتی، تولیدی، گردشگری و خدماتی رفاهی در شهرستانهای اراک، ساوه، زرندیه، خنداب، خمین، محلات و دلیجان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طرح پایانه صادراتی پسته و احداث مجتمع خدماتی رفاهی در شهرستان زرندیه مطرح و با اجرای آن موافقت شد که امیدواریم این طرح بتواند کمک خوبی به توسعه شهری در این منطقه باشد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به دیگر طرح‌های طرح شده در این جلسه گفت: اجرای طرح تولید ورق سیمانی و لوله‌های مختلف در خمین، از دیگر موارد مطرح شده بود که به تصویب رسید و کار اجرایی آن نیز در این شهرستان آغاز خواهد شد.

فیلی تصریح کرد: اجرای طرح مجتمع خدماتی رفاهی توسط بخش خصوصی در روستای حسین آباد بغدادی اراک و طرح توسعه کارگاه تولید بتن در اراضی موسوم به قنات آقا کوچک شهر اراک مورد موافقت گرفت.

معاون عمرانی استاندار مرکزی بیان کرد: طرح توسعه کارخانه تولید مکمل‌های غذایی دام و طیور در اراضی صدریه محلات و طرح گردشگری در محور نیم‌ور- دلیجان در این جلسه مطرح و اجرایی شدن این طرح‌ها مورد تصویب اعضا قرار گرفت و با سایر طرح های ارجاعی به کارگروه بدلیل نواقص و مغایرتهای قانونی مخالفت شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه با احداث مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی در تیمور آباد به سبب اجرا نشدن طرح قبلی توسط مجری طرح، مخالفت شد و قرار براین شد تا پس از اجرای طرح قبلی، درخواست وی دوباره در کارگروه امور زیربنایی مطرح و مورد ارزیابی قرار گیرد.