گردو

نام گردو به هر گونه درخت از خانواده گردو اطلاق می‌شود. آنها درختانی برگریز هستند به ارتفاع ۴۵-۱۰ متر، با برگ های شانه‌ای به طول ۹۰-۲۰ سانتیمتر، تعداد ۲۵-۵ برگچه و جوانه‌ها دارای درونه حفره دار هستند،که این ویژگی در همه بال میوه ای ها (Pterocarya) مشترک است به جز گردوهای امریکایی (Carya) در همین خانواده. از معروف ترین...

ادامه مطلب: گردو

كنجد

کنجد گیاه بومی هندوستان است و از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است.


کنجد گیاهی است یک ساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی ساقه آن پوشیده از کرک است.  برگ های آن بیضی،  باریک و نوک تیز می باشد و گل های آن به رنگ سفید یا قرمز است.
دانه های کنجد ممکن است به رنگ سفید، قهوه ای یا سیاه باشد که از بین این سه نوع، کنجد سفید از نظر ارزش غذایی و کیفیت روغن از انواع دیگر مرغوب تر است.
گفتنی است که چین یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان کنجد دنیا می باشد و هندوستان و حبشه در مقام دوم تولید این گیاه قرار دارند. کنجد تولید شده در ایران بیشتر به مصرف تهیه روغن و حلوا ارده می رسد.

سويا

صدها سال است که دانه های سویا به عنوان غذای اصلی در بعضی فرهنگ ها محسوب می شود.این دانه ها از طریق آسیائی ها به آمریکای شمالی معرفی شدند. اکنون آمریکا بزرگ ترین تولید کننده سویا و محصولات مرتبط با آن است.

دانه های سویای خوشمزه با طعم خفیف آجیلی از 3000 سال پیش در...

ادامه مطلب: سويا